Bachovy květové esence

Tvoří ji 38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhá člověku zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu.

Květové esence pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvést ji opět do pohybu. Každý nezpracovaný problém, všechny starosti, strachy a bolesti z minulosti, které člověk utrpěl či někomu způsobil, blokují životní energii a oslabují připravenost člověka postavit se na odpor škodlivým zevním vlivům. Květové esence pomáhají lidem k celostnímu pohledu na věc a způsobují, že se pak stávají otevřenějšími, schopnějšími lépe čelit negativním vlivům. Květy nemají za úkol zlikvidovat  psychické a tělesné symptomy, slouží však jako pomocný prostředek k překonávání toho, co tyto symptomy způsobilo.

Dr.Bach byl hluboce přesvědčen, že každý člověk má ve svém životě určení nebo úkol, který se rozhodl splnit. Jestliže nedochází k uskutečnění této vnitřní a vnější úlohy, mohou vznikat psychická nebo tělesná onemocnění, anebo se mohou přihodit jiné, těžké životní situace. Tyto originální květové esence pomáhají člověku znovu uvést do souznění tělo, duši i ducha a jsou mu jedinečným zdrojem pomoci k životu v harmonii se svým Já.

Esence jsou čisté, nejsou škodlivé a nemají vedlejší účinky. Nesprávně zvolena esence není tělem energeticky přijata, a proto nemůže způsobit žádné škody. Tato terapie  podporuje pozitivní potenciál člověka. Esence divoce rostoucích rostlin , které podle Dr.Bacha podléhají tzv.vyššímu uspořádání, se přenáší také na člověka, který je užívá. Tento změněný harmonický stav tak umožňuje překonání problémů a podporuje zdraví.

V rámci biorezonanční terapie nebo i samostatně testuji vhodnost Bachových květů pro daného člověka.. Dle výsledku testu lze namíchat individuální kapky. Po telefonické domluvě možno namíchat kapky dle přání klienta a poslat poštou na dobírku, případně k osobnímu odběru ve Valašském Meziříčí.

Způsoby užívání esencí

Jednotlivé květové esence se mohou užívat jednorázově nebo dlouhodobě.

Dlouhodobé užívání

je nejekonomičtější způsob užívání bachových esencí. Můžeme takto užívat jak jednotlivé esence, tak individuálně namixovanou 30 ml lahvičku s více esencemi (častější způsob). Užívají se 4x denně 2 kapky (Krizové esence 4kapky)

Jednorázové užívání

Bachovy květové esence můžete také používat pouze na procházející nálady. Po identifikaci vaší nálady a esence, která vám ji pomůže uzdravit, si nakapete 2 kapky (Krizové esence 4 kapky) do jakéhokoli nápoje a budete upíjet tak dlouho, dokud nálada nezmizí

Bachovy esence jsou vyráběny velmi šetrným způsobem z nejedovatých rostlin. V případě potřeby tak můžete zvýšit četnost dávkování - nehrozí vám předávkování, ani žádné jiné vedlejší účinky